Endoprotezoplastyka stawu biodrowego

Endoprotezoplastyka stawu biodrowego
Eugene Chystiakov z Unsplash

Odczuwasz uciążliwy ból w okolicach biodra, który nie tylko stanowi przykry element dnia, ale także znacząco obniża jakość codziennego funkcjonowania? Choć przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka, to efektywne rozwiązanie problemu jest tylko jedno. Jako najczęstsze podłoże stanów bólowych w okolicy biodra wymienia się złamania oraz zwichnięcia, choroby zwyrodnieniowe stawu biodrowego, zapalenie stawów czy martwicę głowy kości udowej. Występowanie któregokolwiek z wymienionych czynników może wpływać na wywołanie ostrych reakcji bólowych, a w efekcie kwalifikować do wykonania zabiegu, jakim jest endoprotezoplastyka stawu biodrowego. Obco brzmiąca nazwa jest w rzeczywistości klasycznym zabiegiem ortopedycznym o niskim poziomie inwazyjności oraz wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Dla poprawy jakości życia

Endoprotezoplastyka stawu biodrowego przeprowadzana jest na osobach dorosłych i polega na wymianie uszkodzonych części stawu biodrowego na sprawne, ale sztuczne zamienniki. Wszystkie implanty przechodzą wymagające testy medyczne, potwierdzające ich skuteczność. Materiał wykorzystany do ich produkcji pochodzi z trwałych źródeł i nie wywołuje niepożądanych reakcji w organizmie ludzkim. Najpopularniejsze substancje to tytan oraz stopy kobaltu i chromu.

Każdy etap zabiegu odbywa się pod czujnym nadzorem lekarza prowadzącego. Po diagnozie i ustaleniu przebiegu zabiegu, specjalista decyduje o metodzie zespolenia wprowadzanych implantów z naturalną strukturą tkanek. Dostępne są dwie metody: bezcementowa oraz cementowa z zastosowaniem specyficznych spoin. Wybór metody determinuje przebieg choroby, indywidualny stan pacjenta oraz jego wiek.

Ostatecznym celem endoprotezoplastyki stawu biodrowego jest przywrócenie satysfakcjonującej sprawności ruchowej, a tym samym ogólnego samopoczucia oraz zniwelowanie dolegliwości bólowych.

Szczegółowy opis zabiegu, który oferuje Sport- Klinika, znajduje się pod poniższym linkiem: https://www.sport-klinika.pl/zabiegi/zabiegi-operacyjne/endoproteza-biodra-stawu-biodrowego/

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: