Zdrowe i piękne zęby na długie lata

Zdrowe i piękne zęby na długie lata
Diana Polekhina z Unsplash

Stan uzębienia należy do najbardziej istotnych czynników decydujących o wyglądzie i postrzeganiu osoby w społeczeństwie. Ponadto zdrowe zęby mają wpływ na zdrowie całego organizmu. Dlatego tak istotne znaczenie ma regularna higiena jamy ustnej. Higiena, która nie powinna ograniczać się wyłącznie do szczotkowania.

Szczotkowanie to podstawa, czyli jak dobrać szczoteczkę

Najważniejszy wpływ na stan uzębienia ma regularne szczotkowanie. Minimum to dwa razy dziennie, choć lepszym rozwiązaniem jest mycie zębów po każdym posiłku. Istotne znaczenie mają dobór pasty i odpowiednia technika oraz czas (minimum to dwie minuty). Warto także stosować płyn do jamy ustnej. Listerine to dobre rozwiązanie.

Chociaż szczoteczki elektryczne z każdym rokiem zyskują na popularności, to wciąż większość osób wybiera tradycyjne. Istotne znaczenie ma więc wybór odpowiedniej szczoteczki różniącej się twardością włosia. Szczoteczki miękkie rekomendowane są osobom o wrażliwych dziąsłach ze skłonnościami do krwawień. Szczoteczki średnie to dobre rozwiązanie dla większości populacji, gdyż łączą skuteczność w czyszczeniu z ochroną dziąseł. Szczoteczki twarde to wybór wyłącznie dla osób o zdrowych i odpornych dziąsłach oraz w przypadku skłonności do tworzenia się kamienia nazębnego. Istotne znaczenie dla higieny ma regularna wymiana szczoteczki na nową najpóźniej po trzech miesiącach od pierwszego użycia. Jednak mimo wyboru tradycyjnych szczoteczek, powinno się rozważyć zakup szczoteczki elektrycznej.

Nici dentystyczne

Nawet najlepsze szczoteczki dentystyczne nie czyszczą dokładnie przestrzeni między zębami, zwłaszcza gdy zęby znajdują się blisko siebie. Rozwiązaniem są nici dentystyczne, często dodatkowo fluorowane, które można znaleźć w ofercie Listerine. Istotne znaczenie ma sposób czyszczenia nićmi – aby nie przenosić bakterii, należy każdą przestrzeń czyścić nieużywanym fragmentem.

Płyn do jamy ustnej

Trzeci krok ku zdrowym i pięknym zębom oraz ku świeżemu i świeżemu oddechowi to regularne płukanie. Płyn do jamy ustnej Listerine to optymalny wybór, zwłaszcza że producent ma w ofercie wiele rodzajów, w tym także płyny dla dzieci, płyny bez alkoholu, płyny łagodzące zapalenia dziąseł czy płyny do wrażliwych zębów.

Zdrowe odżywianie

Stan uzębienia to także odpowiednia dieta bogata w witaminy, makro- i mikroelementy. Piękne zęby to wyeliminowanie używek, w tym nie tylko papierosów czy alkoholu (i zwłaszcza narkotyków), ale także kawy. Ograniczenie przyjmowania cukrów to sposób na wyeliminowanie zapalenia dziąseł, próchnicy i występowania infekcji. Również niewskazane są zbyt kwaśne i zbyt zasadowe pokarmy.

Kontrola

Odpowiednia dobrane szczoteczka do zębów, pasta, nić dentystyczna i płyn do jamy ustnej to nie wszystko. Zdrowe zęby to także regularne wizyty stomatologiczne, nawet gdy nie pojawiają się żadne niepokojące sygnały.

Dowiedz się więcej na: https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej-listerine-total-care-

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: