VAGINAL NARROWER® – LIFTING TKANEK KROCZA

VAGINAL NARROWER® – LIFTING TKANEK KROCZA

Nie zawsze jest tak, że kobieta czuje się w pełni usatysfakcjonowana wyglądem swoich okolic intymnych. Czasem jest to skutkiem przebytych porodów bądź zabiegami nacięcia krocza lub – po prostu – obniżonym komfortem seksualnym. Odzyskanie atrakcyjności tej strefy kobiecego ciała pod każdym względem, również funkcji seksualnych, ma ogromny wpływ na wzrost komfortu psychicznego kobiety, a co za tym idzie – poprawę jakości relacji z partnerem.

Vaginal Narrower® – na czym to polega?

W odróżnieniu od labioplastyki, która jest plastyką warg sromowych mniejszych, Vaginal Narrower® to inaczej lifting pochwy. Zabieg ten przeznaczony jest dla kobiet, uskarżających się na nadmierną szerokość pochwy, jaka zwykle obniża jakość seksualnych doznań, wskutek odczucia „luźnego” wejścia do pochwy, ale także jest przyczyną infekcji. Metoda zalecana jest przede wszystkim kobietom po porodach, w wieku 40-60 lat, jak również tym, które miały niewłaściwe szycie krocza oraz każdej pani z problemem zmniejszenia napięcia mięśni i tkanek tej okolicy ciała.

Zabieg odznacza się minimalną inwazyjnością i polega na wprowadzeniu specjalnych nici w przedsionek pochwy w celu jej uniesienia, ujędrnienia i zwężenia. Nici Vaginal Narrower® wykonane są z bezpiecznego polimeru (polikaprolakton), który wchłania się po kilkunastu miesiącach od chwili osadzenia w tkankach. Obecne na dwóch końcach nici dwie igły (haczyki), pozwalają na właściwe napięcie tkanek objętych założonym szwem. Przez kilka małych i płytkich nacięć skóry krocza, wprowadza się jedną lub dwie nici, co zależy od poziomu defektu, a następnie po ich umieszczeniu w obrębie tkanki podskórnej oraz po ich zawiązaniu, zabieg jest zakończony. Wykonany w ciągu jednego dnia w znieczuleniu miejscowym, jest innowacją wobec dotychczasowych metod chirurgicznego odmładzania mięśnia krocza. Nie wymaga hospitalizacji, a pacjentka zaraz po nim może wrócić do domu oraz po kilku dniach – do normalnej aktywności, z uwagi na szybki czas gojenia. Jednak, żeby był to zabieg bezpieczny i komfortowy przez wzgląd na swoją procedurę, wymagane są odpowiednie badania pacjentki i kwalifikacje specjalisty, którym najlepiej, aby był  ginekolog położnik – podkreślają eksperci z Klinik Bieńkowscy Esteticmed.pl. Ostry stan zapalny pochwy i sromu, kwalifikuje kobietę do zabiegu dopiero po wyleczeniu infekcji. Ciężkie oraz  rzadko występujące zaburzenia krzepliwości krwi, okres, ciąża lub podejrzenie o nowotwór narządów płciowych, są bezwzględnym przeciwskazaniem do wykonania liftingu krocza.

Na co liczyć po zabiegu Vaginal Narrower®?

Nici Vaginal Narrower® przede wszystkim zmniejszają światło pochwy, regenerując jednocześnie pod względem estetycznym kobiece organy oraz poprawiając dzięki temu satysfakcję seksualną obojga partnerów. Synteza białek i pobudzenie do tworzenia nowego kolagenu oraz włókien elastyny wzdłuż przebiegu nici, daje efekt liftingu, zapewniając właściwe napięcie tkanki do kilku lat po wchłonięciu nici. Korekcja estetyczna i funkcjonalna jest w zasadzie natychmiastowa i nie skutkuje żadnymi większymi powikłaniami oraz niebezpieczeństwem pojawienia się dyspareunii – rodzaju dysfunkcji seksualnej przejawiającej się bólem podczas współżycia. Warunkiem optymalnego efektu zabiegu jest dokładny wywiad lekarski oraz precyzyjne zdefiniowanie rodzaju dolegliwości, z jakimi pacjentka zgłasza się do specjalisty. Najlepszym czasem na zabieg jest pierwsza połowa cyklu i dlatego zaleca się, by do czasu kolejnego krwawienia stosować odkażające środki do higieny intymnej.

Przywrócenie lub poprawa wyglądu i funkcji kobiecych okolic intymnych w zakresie ginekologii estetycznej daje dziś wiele możliwości modelowania i korekcji tej sfery ciała. W Klinikach Bieńkowscy Esteticmed.pl, metoda Vaginal Narrower® jest jedną z wielu procedur, jakie doskonale łączą z innymi zabiegami odmładzającymi tkanki krocza, by wymienić Pelleve® czy ujędrnianiający zwiotczałą skórę warg sromowych i pochwy lipofilling, z terapią komórek macierzystych własnego osocza bogatopłytkowego włącznie.

Autorem artykuły są specjaliści z kliniki Estetic Med z gabinetami w Bydgoszczy i Częstochowie: www.esteticmed.pl

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: