Czy codzienna pielęgnacja twarzy jest konieczna?

codzienna pielęgnacja twarzy
Valerie Elash z Unsplash

Higiena osobista to nie tylko korzystanie z kąpieli i prysznica, szczotkowanie zębów i mycie włosów. Do tego zagadnienia należy również pielęgnacja całego ciała, czyli balsamowanie i nawilżanie. Higiena osobista to również codzienna pielęgnacja twarzy i dbanie o cerę.

 

Cera i jej rodzaje

Każdy człowiek pokryty jest skórą, jednak istnieją różne jej rodzaje. Skóra składa się z dwóch warstw. Pierwsza i ta najbardziej narażona na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne to naskórek. Jest to naturalna bariera zapobiegająca przedostawaniu się brudu, bakterii i innych szkodliwych czynników środowiska zewnętrznego. Kolejna warstwa to skóra właściwa składająca się z warstwy brodawkowa oraz siateczkowata. Skóra właściwa składa się z włókien kolagenowych, które odpowiadają za wygląd, sprężystość oraz elastyczność. W warstwie  brodawkowej oraz siateczkowatej znajdują się również przydatki, do których należą takie elementy, jak:

  • cebulki włosów
  • gruczoły potu
  • gruczoły łojowe

Cera każdego człowieka jest inna. Każdy jej rodzaj wymaga specjalnej opieki, a przede wszystkim dostosowania kosmetyków do potrzeb i właściwości cery. Najmniej wymagająca jest skóra normalna. Jest ona dobrze odżywiona, gładka, jędrna i elastyczna. Inaczej jest ze skórą suchą, która wymaga stałego, mocnego nawilżenia i odżywania. W przeciwnym wypadku jest zaczerwieniona, może się łuszczyć i szybciej się starzeje.

Naturalne metody dbania o skórę twarzy

Rynek kosmetyków proponuje wiele produktów służących do pielęgnacji zarówno skóry, jak i cery. Wśród bogactwa ofert można wybrać kosmetyki gotowe, a także naturalne. Codzienna pielęgnacja twarzy  kosmetykami naturalnymi i gotowymi, dostępnymi w aptekach sklepach i drogeriach, to czynność absolutnie obowiązkowa. Dobrze, kiedy skórę twarzy przemywa się przegotowaną wodą. Dzięki temu woda jest pozbawiona bakterii. Można również stosować różnego typu napary, okłady i maski ziołowe. Po takich oczyszczeniu należy użyć kremu lub balsamu nawilżającego i odżywiającego.

 

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz i codzienna pielęgnacja twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy to nie jedyne możliwości, aby zachować młody wygląd, elastyczność i świeżość. Istnieje cała gama zabiegów na cerę twarzy i całą skórę proponowane w gabinetach kosmetycznych. Należą do nich między innymi peelingi chemiczne, zabiegi aromaterapeutyczne, dermabrazja, krioterapia. Ponadto różnego typu maski głęboko nawilżające i stymulujące. Korzystając z usług salonów piękności, nie należy jednak zapominać o codziennej pielęgnacji, oczyszczenia i nawilżeniu.

Dowiedz się więcej: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-twarzy/

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: