Zumba

W świecie fitness nie ma miejsca na stagnację. Popularność zdobywają coraz to nowe dyscypliny pozwalające wyrzeźbić sylwetkę, spalić kalorie…Jednak liczy się również dobra zabawa – nikt nie chce już nudzić się pracując nad sylwetką. Dobrym rozwiązaniem dla osób spragnionych nie tylko sportowych wrażeń, ale i rozrywki jest zumba. To połączenie elementów aerobiku, sztuk walki z tańcami latynoamerykańskimi narodziło się w latach 90 ubiegłego wieku.

Choreografia zumby.

W choreografii zumby znaleźć można wpływy takich tańców jak: mambo, samba, salsa, hip – hop, merengue, a nawet flamenco czy tańca brzucha. Wbrew pozorom – kroki nie są trudne, a kombinacje ruchów ułożone są tak, by osiągnąć optymalny efekt. Do zalet zumby należy niewątpliwie to, że pozwala spalić bardzo duże ilości kalorii (aż do 800 w godzinę). Poza tym podczas energetycznych ćwiczeń tanecznych kształtowane są kompleksowo wszystkie partie mięśni. Zumba pozwala zachować różnorodność, dzięki czemu trening nie jest monotonny – co więcej może stanowić świetną zabawę. A do tego nie ma ograniczeń wiekowych czy sprawnościowych.

Korzystny wpływ tańca.

Taki taniec nie tylko korzystnie wpływa na ciało, ale również na duszę – wyzwalane są bowiem endorfiny – hormony szczęścia. Stres i napięcie są zredukowane, a my, oprócz pięknej rzeźby (i to w relatywnie krótkim czasie) zyskujemy większą świadomość własnego ciała. Zumba pozwala myśleć o treningu w bardziej motywujący sposób – jako rozrywce, zabawie. Czas przeznaczony na trening nie dłuży się. Co więcej – wciąga coraz bardziej. Jaki jest średni koszt zajęć zumby? Za jednorazowe zajęcia należy zapłacić około 20 złotych (w zależności od miasta i studia fitness rzecz jasna). Oczywiście taniej wychodzą zajęcia w karnecie – np. cena 4 zajęć w miesiącu to wydatek rzędu 50 złotych, ale już 8 (czyli 2 razy w tygodniu) – 80 złotych.

PODZIEL SIĘ: