Przyczyny nadmiernego łuszczenia się skóry

łuszczenie-skory

Każdy z nas marzy o pięknej i zdrowej skórze. Nie zawsze jej stan nas zadowala. Jakie są przyczyna nadmiernego łuszczenia się skóry?

Stan skóry

Skóra jest naszą wizytówką. Możemy mieć różne rodzaje cery czy kolory skóry, jednak łatwo rozpoznamy jeśli jest w złym stanie. Wygląd cery może zdradzić na wiek czy ewentualne choroby. Świeża i promienna cera jest wyznacznikiem młodości i piękna, zaś ta pełna zmarszczek, poszarzała, może świadczyć o sędziwym wieku lub braku nawilżenia. Problemów skóry jest wiele. Niektóre mogą pojawić się nagle.

Przyczyny nadmiernego łuszczenia się skóry

Łuszczenie się skóry to uciążliwa przypadłość. Odpadające płaty naskórka to dla wielu osób źródło kompleksów. Skóra łuszczy się z powodu przesuszenia. Brak odpowiedniego nawilżenia pogarsza jej stan. Przy zdrowym ciele, komórki także się złuszczają, co jest naturalnym procesem regeneracji. Nie zauważamy tego jednak gołym okiem. Gdy łuszczenie jest widoczne, mamy styczność z ogniskiem chorobowym lub stanem zapalnym. Co je wywołuje? Przyczyny mogą być różne. Jedną z nich jest nadmierne opalanie. Spieczona słońcem skóra może zacząć schodzić po kilku dniach. Dlatego tak często przestrzega się przed nadmiernym wystawianiem na promienie słoneczne. Innym powodem mogą być źle dobrane kosmetyki. Preparaty kosmetyczne mogą podrażnić i wysuszyć skórę, szczególnie te które mają dużo barwników i substancji perfumowanych. Łuszczenie skóry to także objaw stresu. Nadmierne zdenerwowanie i stresujący tryb życia mogą przysporzyć nam takich problemów. U osób chorych na atopowe zapalenie skóry także obserwuje się łuszczący się naskórek. Jeśli wraz z odpadającym naskórkiem pojawia się stan zapalny, być może mamy styczność z grzybicą lub problemy z tarczycą. Na takie objawy pomagają maści sterydowe, specjalne kosmetyki nawilżające i regenerujące skórę, które dodatkowo ją ochronią.luszczyca

Życie z łuszczycą

Przy problemach skórnych ważne jest właściwe zdiagnozowanie przyczyny. Dzięki temu można skutecznie leczyć chorobę i zapobiegać powstającym objawom. Łuszczenie się skóry wymaga akceptacji, szczególnie jeśli jest związane z chorobą. Odpowiednia pielęgnacja skóry pozwoli na poprawę jej stanu i życie bez kompleksów.

PODZIEL SIĘ: